Co zabrać na wycieczkę?

Wskazówki

   Wyjazd pociechy na obóz, kolonię, zieloną/białą szkołę ect., jest z całą pewnością wielkim przeżyciem nie tylko dla dziecka, ale również i dla pozostałych członków rodziny. Oprócz fascynacji pojawia się także wiele pytań i obaw: „czy moje dziecko sobie poradzi?”, „czy będzie miało zapewnioną wystarczającą opiekę?”, „co spakować do walizki?”, „czy nie będzie tęsknić lub płakać?”, „jak rodzice poradzą sobie z rozłąką?”, „czy nie stanie mu się krzywda?”.

Wielu z Was drodzy Rodzice, także parę lat temu uczestniczyło w podobnych wyjazdach. Przypomnijcie sobie zatem jak radośnie i beztrosko spędzaliście te chwile, jak miło było zintegrować się przy ognisku, wspólnie pośpiewać piosenki, pożartować ect. Teraz wspaniałych przygód ma szansę doświadczyć Wasza pociecha. Aby rozłąka była łatwiejsza, nie pokazujcie zatem dziecku swych nadmiernych obaw, aby nie przeszły one także na dziecko. Zbytnia nadopiekuńczość może zepsuć dobrą zabawę, pociecha bowiem nie tylko będzie martwić się o siebie, ale także o rodziców, którzy się o nie martwią. Zatem głowa do góry, zapewniamy dziecko o swojej miłości i o tym, że liczymy, iż będzie się dobrze i bezpiecznie bawić, a po powrocie opowie o swoich fantastycznych przygodach. Pamiętajcie również, że nad bezpieczeństwem uczestników czuwa sztab opiekunów. Często są to wychowawcy z placówki, do której dziecko uczęszcza, a więc osoby znajome.

Co włożyć do walizki:

Na pewno nie wkładamy rzeczy zbędnych, bo Wasze dziecko będzie musiało to potem dźwigać. Ulubiona zabawka/ pluszak (w przypadku młodszych dzieci) sprawdzi się tylko wtedy, kiedy nie zaginie. Jak zaginie (wysokie prawdopodobieństwo), będzie mała tragedia, więc może lepiej niech zaczeka bezpiecznie w domu ;p

Wszystko najlepiej spakować do walizki na kółkach, wałówkę do plecaka, który potem przyda się do wędrówek/ wycieczek.

Życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku 🙂

Masz pytania?