Łańcut – Muzeum Zamku w Łańcucie – to jedna z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie z niezwykle pięknych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykłej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.
Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 2
Śniadanie w formie bufetu szwedzkiego.
Zamość – Rynek Wielki z Ratuszem – jeden z piękniejszych reprezentacyjnych placów w Europie z XVI wieku, Katedra, Pałac Zamojskich – pierwotna rezydencja wzniesiona przez Jana Zamojskiego , Stara i Nowa Brama Lubelska, Brama Szczebrzeska, Nowa i Stara Brama Lwowska, Rotunda.
Szczebrzeszyn – Szczebrzeszyn znany jest każdemu Polakowi, za sprawą wiersza Jana Brzechwy. Spacer po mieście.
Zwierzyniec – Kościół św. Nepomucena zwany “na wyspie” lub “na wodzie” jest jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków Zwierzyńca i całego Roztocza. Marysieńka – żona Jana III Sobieskiego- nakazała stworzyć od podstaw w Zwierzyńcu staw, z wyspą i altaną (teatrem) na wodzie. Dopiero 100 lat później Tomasz Antoni Zamoyski zmienił teatr w barokowy kościół.
Przejazd do ośrodka, obiadokolacja.
Dzień 3
Śniadanie w formie bufetu szwedzkiego.
Lublin – zwiedzanie miasta – Stare Miasto: Zamek z Kaplicą Trójcy Świętej, Brama Grodzka, Plac Po Farze, Bazylika oo. Dominikanów, Rynek, Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Archikatedra z Zakrystią Akustyczną i Skarbcem, Brama Krakowska.
Zamek w Lublinie – położony w zabytkowej dzielnicy – Stare Miasto. zamek posiada bardzo bogata historię, niszczony, odbudowywany kilkakrotnie obecnie jest siedzibą główną Muzeum Lubelskiego. Zwiedzanie Zamku i Muzeum Zamkowego : Galeria malarstwa Polskiego, Najdawniejsze dzieje Ziemi Lubelskiej, Sztuka Ludowa Regionu L. Lubelskiego. Link do Muzeum
Przejazd do ośrodka, obiadokolacja.
Dzień 4
Śniadanie w formie bufetu szwedzkiego.
Przemyśl – zwiedzanie miasta: Stare Miasto, Rynek, Twierdza Przemyśl – na początku XX wieku, była jedną z największych twierdz nowożytnych Europy. Podczas I wojny światowej stała się areną krwawych walk. Porównywano ją wówczas z francuską twierdzą Verdun. Dziś stała się pomnikiem Bitwy Narodów 1914 – 1915, położonym w przepięknym krajobrazie podkarpackim, na malowniczych wzgórzach, pośród lasów.
Zamek Kazimierzowski w Przemyślu – zamek w stylu gotyckim wzniesiony za panowania Kazimierza Wielkiego – stąd jego nazwa. Na przestrzeni czasu przebudowywany, dobudowywano liczne wieżyczki i bramy co całkowicie zmieniło wygląd Zamku. Zwiedzanie Zamku, Parku oraz wejście na wieżę. Link do zamku
Powrót do domu w godzinach wieczornych.
Program jest propozycją i może zostać zmodyfikowany o inne propozycje z zakładki -> “WARIANTY / ATRAKCJE” znajdującej się powyżej.
Podziel się:
Warianty do wyboru:
Państwowe Muzeum na Majdanku – teren byłego obozu zagłady (1941-1944). Obóz ten podczas okupacji hitlerowskiej był drugim co do wielkości, po Oświęcimiu, obozem zagłady na ziemiach polskich. Link do muzeum
Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie – skansen, na terenie którego znajdują się zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne z rejonu dawnego województwa lubelskiego.
Lubelska Trasa Podziemna – to ok. 280-metrowa trasa turystyczna biegnąca pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta, jest jednocześnie wędrówką w czasie pozwalającą odkryć przeszłość miasta. Link do Podziemnej Trasy
Nałęczów – miasto uzdrowiskowe, przyciągało swoim wyjątkowym klimatem takich pisarzy jak: Bolesław Prus czy Stefan Żeromski. Spacer po Parku Zdrojowym – Sanatorium Książe Józef, które kojarzyć możemy z pocztówek, oraz Dom Zdrojowy z Palmiarnią i Pijalnią Czekolady Wedel.
Sandomierz – zwiedzanie miasta: Stare Miasto z dominującymi wieżami ratusza, katedry i zamku. Zbrojownia Rycerska, Brama Opatowska . Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu to system dawnych czternasto i piętnastowiecznych piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali towary handlowe. Obecna podziemna trasa utworzona została przez połączenie dawnych piwnic i podziemnych składów. Wąwóz Królowej Jadwigi – najbardziej popularna trasa spacerowa w Sandomierzu.
W granicach miasta znajduje się rezerwat przyrody „Góry Pieprzowe”, które są wschodnim zakończeniem Gór Świętokrzyskich i rezerwatem geologiczno-przyrodniczym. Spacer na punkt widokowy, z którego przepięknie widać panoramę miasta i Wisłę.
Zamek Krzyżtopór w Ujeździe – ruiny warownej rezydencji Ossolińskich zaskakują swoim rozmiarem, był największym zespołem pałacowym w Europie do czasu wybudowania słynnego francuskiego Wersalu. Na terenie Krzyżtoporu wyznaczono kilka tematycznych tras zwiedzania. Trasa Zwiedzania Bastionów, Oficyny i Pałacu, Źródła i Ogrodów i Piwnic. Zwiedzanie zamku można połączyć z lekcją historyczną pt.: „Jak Cię widzą, tak Cię piszą – strój szlachecki w dobie baroku.”
Zamek w Baranowie Sandomierskim – to najcenniejszy zabytek Baranowa zwany „Małym Wawelem” – rezydencja manierystyczna, jedna z najpiękniejszych w Polsce. Zwiedzanie muzeum, historycznych wnętrz i zbrojowni. Możliwość zorganizowania kreatywnej lekcji dworskich manier. Po zwiedzaniu zamku warsztaty w Salach Biesiadnych Zamku : nakrywanie do stołu, poprawne ułożenie sztućców i postawa przy stole. Kreatywne ćwiczenia połączone z obiadem. Link do Zamku
Sanktuarium Maryjnym w Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej – Krasnobród– “Roztoczańska Częstochowa” tak też nazywane jest to miasto, a wszystko za sprawą obrazu Matki Bożej Krasnobrodzkiej, dzięki której na przestrzeni wieków dokonało się wiele cudów. Jednym z nich było cudowne uzdrowienie Marysieńki, żony króla Jana III Sobieskiego.
Transport autokarem turystycznym, opłaty drogowe, parkingi, podstawienia,
3 Noclegi, pokoje 2/3/4 osobowe z łazienkami,
Wyżywienie (3 śniadania; 3 obiadokolacje),
Udział kadry pedagogicznej / opiekunów, 1 na 10-15 uczestników gratis,
Opieka i realizowanie programu przez pilota – przewodnika,
Ubezpieczenie od NNW na sumę 5000 zł dla każdego uczestnika,
Ubezpieczenie od KL na sumę 10 000 euro w przypadku wyciecze zagranicznych,
Dojazd do klienta/szkoły w celu uzgodnień programowych i podpisanie umowy,
Cena Wycieczki Nie Zawiera:
Cen biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz atrakcji, wynika to możliwości modyfikacji programu, zróżnicowania cen biletów w zależności od wieku uczestników, wahań cen biletów.
(szczegółowy program wraz z cenami biletów otrzymają państwo w ofercie mailowej, zapraszamy do kontaktu)
Należy pamiętać o tym, że:
Wycieczka skalkulowana jest na minimum 45 osób płacących,
Kalkulacje na inne ilość uczestników przygotujemy indywidualnie w formie tabeli,
Na życzenie Klienta program może być zmodyfikowany, kolejność zajęć może ulec zmianie,
Cena wycieczki skalkulowana jest dla dzieci i młodzieży szkolnej,
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66 § 1 Kodeksu Cywilnego.